GRILLPAN TAVA YUVARLAK

döküm tava

grillpan döküm tava yuvarlak

Yıllarca döküm işinde çalıştıktan sonra bu sektöre girerken ilk gözbebeğim olan, kültürümüzün bir parçası yuvarlak bilindik bir tava üretmek istedim. Tava dökme demir olduğundan çeşitli kaplamalar denedik ama bir türlü çizilmezlik ve yapışmazlık özelliğini ayrıca bulaşık makinesinde yıllarca yıkanabilirliği sağlayamıyorduk. Biz de diğerleri gibi emaye kaplayabilirdik ve hatta daha da ucuza mal ederdik ama yapmadık. Bu denemeler sırasında yüzlerce tavayı da heba ettik ama sonunda muhteşem bir kaplama (CAM KAPLAMA)ile ilk bu tavayı ürettik.

Tavamızın çapı 30 cm, dökme demir tavalar içersindeki en büyük tava ve ağırlığı 4.350 gram ile de en ağır tava, hafif bir döküm tava sadece tavadır. Her döküm tava denilenlerde demir döküm olmayabilir. Alüminyum veya saç üzerine yoğunlaştırılmış kaplamalar kullanılarak döküm diye sunuluyor olabilir.

Bu tavada 3-4 porsiyonluk ızgaraları muhteşem mangal lezzetiyle yapılabilirsiniz. Bu ve diğer ürünlerimizi gönül rahatlığıyla bulaşık teli ile ovabilirsiniz, sıcak yada soğuk su ile yıkayabilirsiniz, hemen kurulamanız gerekmez, yıkayıp kaldırabilirsiniz ayrıca başka bir işlem (yağlayıp fırınlamak gibi….) yapmanız gerekmez. Üzerinde pişirme işlemi yaparken metal çatal, metal kaşık, metal maşa hatta bıçak ile tavamız içersinde ürünü kesip porsiyonlara ayırabilirsiniz de. Tüm bu özellikleriyle de Dünya’da muadili yoktur.

Isıyı tüm gövdesine yayma özelliği ile kısık ateşte bile harikalar yaratabilirsiniz. Bizce mutfakların olmazsa olmazlarındandır. Genelde et, tavuk butu ve tavuk kanat ızgaralar için öneriyoruz ama mutlaka üzerinde kahvaltılar için ekmek kızartmayı da denemelisiniz. İç derinliği 4 cm olup hem kolay kolay tavanın dışına etin yağının pişerken sıçramasına engel olur hem de fazla derin olmaması ızgara yapacağınız malzemeyi kolay çevirebilmenizi, pişme durumunu gözle takip edebilmenize olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

ÜRÜN DETAYLARI

Ürün Adı : Grillpan Tava Yuvarlak
Ürün Kategorisi : Döküm Tavalar
Çap : 30 cm.
Derinlik : 4 cm.