GÜVEÇ TENCERE

noral güveç döküm tencere

Mutfak kültürümüzde var olan güveç tencere modelimizdir. 24 cm çapında 10 cm derinliğe sahip olarak tasarlanmıştır. Isının ağırlıklı tüm yüzeylerden eşit dağılarak düşük ısıda kemikli et ve patates gibi pişmesi uzun malzemelerin kısık ateşte pişmesine olanak sağlayarak lezzetini arttırır. Tenceremizde döküm kulp ve kapak kullanarak, yemeğin tüm yüzeylerden pişmesini sağladık.  Döküm kapak ağır olduğundan tencere içersinde oluşacak buhar basıncına da olabildiğinde mukavemet göstersin içerideki buharı kolay kolay dışarıya kaçırmasını önledik, ayrıca kapağın tutma kulpunu da mono blok olarak dökümden form vererek ürettik, metal bir kulp ve vidanın yemeğe temasının önüne geçtik. Tencere dökme demir olduğundan çeşitli kaplamalar denedik ama bir türlü çizilmezlik ve yapışmazlık özelliğini ayrıca bulaşık makinesinde yıllarca yıkanabilirliği sağlayamıyorduk. Biz de diğerleri gibi emaye kaplayabilirdik ve hatta daha da ucuza mal ederdik ama yapmadık. Bu denemeler sırasında yüzlerce tencereyi de heba ettik ama sonunda muhteşem bir kaplama (CAM KAPLAMA)ile ilk bu tencereyi ürettik.

Tenceremizi gönül rahatlığıyla bulaşık teli ile ovabilirsiniz, sıcak yada soğuk su ile yıkayabilirsiniz, hemen kurulamanız gerekmez, yıkayıp kaldırabilirsiniz ayrıca başka bir işlem (yağlayıp fırınlamak gibi….) yapmanız gerekmez. İçerisinde pişirme işlemi yaparken metal çatal, metal kaşık, metal kepçe hatta bıçak kullanabilirsiniz de. Tüm bu özellikleriyle de Dünya’da muadili yoktur.

Isıyı tüm gövdesine yayma özelliği ile kısık ateşte bile harikalar yaratabilirsiniz. Bizce mutfakların olmazsa olmazlarındandır. Genelde kuru bakliyatlar ve sebze yemekleri için öneriyoruz.

ÜRÜN DETAYLARI

Ürün Adı : Güveç Tencere
Ürün Kategorisi : Döküm Tencereler
Çap : 26 cm.
Derinlik : 10 cm.