MAXIPAN TAVA KARE

noral dokum maxipan tava kare

Üretimini yapmış olduğumuz ürünler içerisinde en optimal  25cm*25cm ebatlarında kare tavamızdır. Bu tavamız klasik parillapan kare tavamıza benzesede kullanımı farklıdır. Tavamızın kalınlığı daha fazla, ızgara çizgileri daha derin, kenar yüksekliği 5 cm olarak tasarlanmıştır Bu ürünümüzü de  muhteşem bir kaplama (CAM KAPLAMA)ile ürettik.

Tavamız, 3,850 gram ile de ebatlarına göre en ağır tavadır, hafif bir döküm tava sadece tavadır. Her döküm tava denilenlerde demir döküm olmayabilir. Alüminyum veya saç üzerine yoğunlaştırılmış kaplamalar kullanılarak döküm diye sunuluyor olabilir.

Bu tavada 2-4 kişilik ızgaraları muhteşem mangal lezzetiyle hazırlayabileceğiniz gibi kenarlarının yüksek olması yağlı et, sosis gibi malzemelerin eriyen yağlarının ve sularının tava dışına sıçramamasını sağlar. Ebatları ile de olabildiğince kalın etlerin (takoz bonfile, rosto…) etraflarının ocak üzerinde mühürleme işleminin tamamlanmasından sonra fırınlamak için tasarlanmış bir modelimizdir.Kömürde yapılan ızgaralarda duman, toz, alev ve kül gibi sağlıksız hatta kanserojen içerikli ortamdan ve pişirme tekniklerinden alıp, ev ortamında sağlıklı ızgaralar sunmak için üretilmiştir. Bu ve diğer ürünlerimizi gönül rahatlığıyla bulaşık teli ile ovabilirsiniz, sıcak yada soğuk su ile yıkayabilirsiniz, hemen kurulamanız gerekmez, yıkayıp kaldırabilirsiniz ayrıca başka bir işlem (yağlayıp fırınlamak gibi….) yapmanız gerekmez. Üzerinde pişirme işlemi yaparken metal çatal, metal kaşık, metal maşa hatta bıçak ile tavamız içersinde ürünü kesip porsiyonlara ayırabilirsiniz de. Tüm bu özellikleriyle de Dünya’da muadili yoktur.

Isıyı tüm gövdesine yayma özelliği ile kısık ateşte bile harikalar yaratabilirsiniz. Bizce mutfakların olmazsa olmazlarındandır.

ÜRÜN DETAYLARI

Ürün Adı : Maxipan Tava Kare
Ürün Kategorisi : Döküm Tavalar
Çap : 25cm*25cm.
Derinlik : 5 cm.