NORAL TENCERE

noral döküm tencere

Yemek kültürümüzde var olan dolma, karnıyarık, pilav vb.. gibi düz zemin ve düz kenarlara ihtiyaç duyulan tencere modelimizdir. 26 cm çapında 9 cm derinliğe sahip olarak tasarlanmıştır. Isının ağırlıklı olarak tabandan gövdesine alarak pişirmesi hassas yemeklerin kısık ateşte pişmesine olanak sağlayarak lezzetini arttırır. Tabanın kenarlara bağlantısının köşeli ve eğimli olması ise içerisinde pişireceğimiz yemeğin formunun bozulmamasına ve kolay alınıp servis edilebilmesine katkı sağlamaktadır. Tenceremizde cam kapak kullanarak, pişen yemeğin görülmesini ve kapağın açılıp kapatılmasına gerek duyulmayarak ısı kaybının önlenmesini sağladık.  Tencere dökme demir olduğundan çeşitli kaplamalar denedik ama bir türlü çizilmezlik ve yapışmazlık özelliğini ayrıca bulaşık makinesinde yıllarca yıkanabilirliği sağlayamıyorduk. Biz de diğerleri gibi emaye kaplayabilirdik ve hatta daha da ucuza mal ederdik ama yapmadık. Bu denemeler sırasında yüzlerce tencereyi de heba ettik ama sonunda muhteşem bir kaplama (CAM KAPLAMA)ile ilk bu tencereyi ürettik.

Tenceremizi gönül rahatlığıyla bulaşık teli ile ovabilirsiniz, sıcak yada soğuk su ile yıkayabilirsiniz, hemen kurulamanız gerekmez, yıkayıp kaldırabilirsiniz ayrıca başka bir işlem (yağlayıp fırınlamak gibi….) yapmanız gerekmez. İçerisinde pişirme işlemi yaparken metal çatal, metal kaşık, metal kepçe hatta bıçak kullanabilirsiniz de. Tüm bu özellikleriyle de Dünya’da muadili yoktur.

Isıyı tüm gövdesine yayma özelliği ile kısık ateşte bile harikalar yaratabilirsiniz. Bizce mutfakların olmazsa olmazlarındandır. Genelde kuru bakliyatlar ve sebze yemekleri için öneriyoruz.

ÜRÜN DETAYLARI

Ürün Adı : Noral Tencere
Ürün Kategorisi : Döküm Tencereler
Çap : 26 cm.
Derinlik : 9 cm.