WOK TENCERE

noral wok döküm tencere

Tencere kültürümüzün bir parçasını oluştururken, bir ekip ile yaptığımız fiziki anket sonucu belirlenmiş modelimizdir. 26 cm çapında 10 cm derinliği olan, ortalama bir büyüklükteki bütün tavuğun sığdırılabileceği bir hacme sahip olarak tasarlanmıştır. Yarı wok formunda olma özelliği ısının taban ve yanlardan birlikte gövdesine alarak sarması pişirme kalitesini arttırır. Tabanın kenarlara bağlantısının oval ve eğimli olması ise içerisinde pişireceğimiz yemeğin kolay karıştırılabilmesine ve kolay alınıp servis edilebilmesine katkı sağlamaktadır. Tenceremizde cam kapak kullanarak, pişen yemeğin görülmesini ve kapağın açılıp kapatılmasına gerek duyulmayarak ısı kaybının önlenmesini sağladık.  Tencere dökme demir olduğundan çeşitli kaplamalar denedik ama bir türlü çizilmezlik ve yapışmazlık özelliğini ayrıca bulaşık makinesinde yıllarca yıkanabilirliği sağlayamıyorduk. Biz de diğerleri gibi emaye kaplayabilirdik ve hatta daha da ucuza mal ederdik ama yapmadık. Bu denemeler sırasında yüzlerce tencereyi de heba ettik ama sonunda muhteşem bir kaplama (CAM KAPLAMA)ile ilk bu ttencereyi ürettik.

Tenceremizi gönül rahatlığıyla bulaşık teli ile ovabilirsiniz, sıcak yada soğuk su ile yıkayabilirsiniz, hemen kurulamanız gerekmez, yıkayıp kaldırabilirsiniz ayrıca başka bir işlem (yağlayıp fırınlamak gibi….) yapmanız gerekmez. İçerisinde pişirme işlemi yaparken metal çatal, metal kaşık, metal kepçe hatta bıçak kullanabilirsiniz de. Tüm bu özellikleriyle de Dünya’da muadili yoktur.

Isıyı tüm gövdesine yayma özelliği ile kısık ateşte bile harikalar yaratabilirsiniz. Bizce mutfakların olmazsa olmazlarındandır. Genelde kuru bakliyatlar ve sebze yemekleri için öneriyoruz.

ÜRÜN DETAYLARI

Ürün Adı : Wok Tencere
Ürün Kategorisi : Döküm Tencereler
Çap : 26 cm.
Derinlik : 10 cm.