BİZ KİMİZ

döküm

döküm demir üretimi

2001 yılında başlayan döküm demir serüvenimizde, dökme demir ve türevleri hakkında yaptığımız araştırmalarımız sonucunda, dökme demirden imal edilmiş yemek pişirme kaplarının, yiyeceklerin lezzetinin ortaya çıkması hem de besin değerlerinin korunabilmesi açısından önemli olduğunu öğrendik.

Dökme demirden imal pişirme kaplarının üretimi üzerine yaptığımız çalışmalar sonrasında ortaya, bugünkü klasik modellerimiz olan GRILLPAN, PARILLAPAN ve WOK TENCERE’yi ürettik. Dökme demirin istenmeyen bir özelliği ise (hava ve su ile teması sonrası pas oluşumu ve bu pasın gıda ile temasının, sağlık açısından uzun vade de negatif sonuçları) bizi, dökme demirin tüm yüzeyinin kaplanmasının, dolayısı ile hava ve su temasının kesilmesi konusunu ciddi ele almaya yöneltti. Madem ki lezzeti, gıdaların besin değerlerini korumalarını sağlayabiliyorduk öyleyse pasın gıda ile temasını da kesmeliydik.

dökme demir

dökme demir ürünlerimiz

Önce biz de tüm dünyadaki üreticiler gibi emaye kaplama yöntemini kullandık, fakat hala bir problem vardı, emaye sert malzemeler ile çiziliyor, çizilen yerde tekrar paslanma oluyor ve de ayrıca oluşan o çiziklerde de bakteriler tutunup üreyebiliyordu. Temizlenmesi de problem, bulaşık makinesindeki tazyik ve deterjan, zamanla çizikler oluşmasına ve de emayenin bozulmasına sebebiyet veriyordu. Bizim öyle birşey ile kaplamamız gerekiyordu ki; sağlıklı bir ürün olması için hem kullanımında, hem de temizliğinde asla çizilmesin. Yapışmasın ki, ızgara ya da mühürleme işleminde asla dışarıdan yağ kullanmak gerekmesin, hem sağlık hem de lezzet açısından doğal olsun. Bu fikirler ve uzun süren araştırmalar sonucunda, patentini aldığımız metal üzeri CAM KAPLAMA yı başarabildik. Dünyada sadece biz, dökme demirden ürettiğimiz pişirme kaplarının tüm yüzeylerini %100 CAM ile kaplamaktayız. Bu CAM KAPLAMA bize tüm aradıklarımızın cevabını verirken NORAL marka ürünleri kullanan sizlere de %100 sağlıklı, asla çizilmez, yapışmaz ve ömür boyu kullanabileceğiniz ürünlere sahip olma avantajı sağlamış olduk. Bu Cam Kaplama, ürünlerde tam hijyen sağladığı gibi çizilmezlik özelliği ile de kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca ürünlerimiz kilo bazında diğer tüm dökme demirden imal pişirme kaplarından daha ağırdır, ağırlığın maliyete negatif etkisi dışında lezzete ve enerji tüketimine pozitif etkisi kaçınılmazdır. Ürünlerimiz ,cam malzemenin, yüksek ısıda pişirilmesi sonucu oluşan doğal siyah rengi almasından dolayı ,klasik olarak siyah renktedir. Doğal hali budur, şayet renkli bir ürün olarak tercih edilecekse, imalatın içerisine mutlaka ama mutlaka kimyasal maddeler gireceğinden doğallığını kaybeder. Kimyasal içerikli boya ya da gıda boyası dahi olsa sağlığa etkisinin uzun vadedeki sonuçlarının ne olduğu hepimizce bilinmektedir.

2015 yılı itibari ile kurumsal kimliğe bürünerek, ticari markamız “NORAL” ticari unvanımız ise Mage Tasarım Ve Endüstriyel İmalat San. Tic. Ltd. Şti. olarak faaliyetimize devam ederken hem kalitemizi hem de modellerimizi arttırdık. Biz kaliteden ödün vermemek ve ürünlerimizin maliyetlerinden kısmamak adına

fırından yeni çıkanlar

fırından yeni çıkan dökme demir tavalar

el yapımı butik üretimimize devam edeceğiz. Sahip olduğunuz bir Noral markalı ürün, tek tek elden geçirilerek geleneksel, fabrikasyon olmayan üretim yöntemleriyle ve el emeği olarak üretilmektedir. Her bir Noral markalı ürünümüzün kendine has detaylarında karakteristik farklılıklar vardır, bu da ürünü kullanan kişiye münhasır olmasını sağlar. Toplamda üretimini yaptığımız 12 modelimizde, öncelikle Türk ailelerin beslenme ve pişirme alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak dizayn edilmiştir. Tavalarımızın boyutları ve şekilleri, tencerelerimizin kullanıma göre derinlik ve formları çizilmezlik özelliğimizden de kaynaklanan metal kepçe ya da kaşık ile karıştırmaya veya servis etmeye uygun formlardadırlar.

Noral markalı pişirme malzemelerini tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Bilinçli bir tüketici olmak hem kendimize hem de ülke geleceğimize de katkı sağlayacaktır. Yeni ürününüzü kullanmadan önce içinden çıkan broşürü okumanız, pişirecek olduğunuz yiyeceğinizin daha lezzetli olması için size yardımcı olacaktır.